Markaların İnterneti-IOB

Markaları daha çok tabelalardan, televizyonlardan, yazılı medya araçlarından görmekteydik. Günümüzde tabela, televizyon ve yazılı medya araçları yerini cep telefonlarına, tabletlere ve bilgisayarlara bıraktı. Artık bu cihazlara iş için, eğlence için, eğitim için vb birçok sebepten dolayı herşeyden daha fazla bakmaktayız.

Üstelik bu cihazlardaki arama motorları, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları ilgi alanlarımıza veya gelir seviyemize göre ya da bulunduğumuz bölgeye göre ilgimizi çekebilecek haber, kampanya veya reklamı bize istemli ya da istemsiz şekilde gösterebiliyor. Tercihlerimizi kaydediyor.

Browser cookies, IP ya da GSM sim kartı sayesinde kişisel olarak bizi tasnif edebiliyor. İşte bu sayede bize istediğimiz ya da isteyebileceğimiz ürün ve hizmetlerle ilgili reklamları gösterebiliyor.

Bu uygulamaların çoğu ücretsiz ve yaşamaya devam edebilmesi için gelir modeli “reklam” üzerine kurulu. Dolayısıyla internet kullanımımızı ve interneti kullanma biçimimizi finanse edenler “Markalar”.

Bu nedenle çağımızda interneti Markaların İnterneti-IOB (Internet Of Brands) olarak tanımlayabiliriz.

Markanızın tescil edilmesinde ve korunmasında marka sınıfını doğru belirlemeniz çok önemlidir.

İnternet markası olmak için bizi arayın. Net Patent olarak Google SEO, Google Adwords, Sosyal medya reklamı ve web sitesi çözümleri sunuyoruz.


Marka Tescil Başvur!

Müşterilerinizle ilgili süreçleri yönetmek için web tabanlı yazılımlar üretiyoruz.

Erhan Ariş(Endüstri Mühendisi-Dijitalleşme Araştırmacısı)

Markanızın tescil edilmesinin ardından markanızın web sitesini hemen kurmanızı ve markanızı tanıtmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Web sitesi tasarımı, hosting, web sitesi yayınlama ve web sitesi reklamları konusunda da deneyimli ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Web sitesi için Başvur!